Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Kołomyja i Pic". Koncert promocyjny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Kołomyja i Pic". Koncert promocyjny

Kielce / 06 sierpnia 2018 / Tekst

Koncert promujący płytę Tomka Wachnowskiego zatytułowaną "Kołomyja i Pic" odbędzie się w piątek, 17 sierpnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Autorem wszystkich utworów, które znalazły się na płycie, jest znany kielecki poeta Adam Ochwanowski.

Tomek Wachnowski to autor, kompozytor i wykonawca, który w 2014 roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Znany jest głownie z piosenek autorskich takich jak "Śniegowice", "Byłoby miło", czy "Nie będziesz", jak również z piosenki "Ona nie widzi mnie" pochodzącej z filmu "Asterix, Obelix, kontra Cezar". Artysta ma też w swoim repertuarze pieśni Jacka Kaczmarskiego, Wolnej Grupy Bukowina, Jaromira Nohawicy oraz Brassensa.

Adam Ochwanowski jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie i Studium Kulturalno-Oświatowego w Krośnie nad Wisłokiem. To poeta, krytyk literacki, tłumacz, animator kultury, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser. Publikował w takich periodykach jak "Twórczość", "Poezja", "Nowy Wyraz", "Akcent", "Literatura", "Tygodnik Kulturalny", "Życie Literackie", "Fraza", "Nowa Okolica Poetów", "Teraz" czy "Ikar". Jest autorem ponad 20 publikacji książkowych i albumowych, m.in: "Dopóki żyją matki", "Dotyk Madonny", "Północ", "Oswajanie świtu", "Póki co...", "Las Vegas", "Dwunastu gniewnych błaznów", "Trzynaście zmysłów", "Siedem wierszy głównych", "Gwiezdne szyfry", "Erotyki i przytyki", "Pławienie koni". Jest również autor libretta do śpiewogry "Od sabatu do ornatu", do Misterium Męki Pańskiej – Drogi Krzyżowej, "Wigilii Apokalipsy". Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużony Dla Kultury Polskiej i medalem Gloria Artis za działalność kulturalno-oświatową i dorobek twórczy.

"Kołomyja i Pic" to zbiór 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka "Raport z Aleppo". Utwór ten zyskał uznanie dziennikarzy radiowych i znalazł się nawet w propozycjach do Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach wzięli udział Tomek Wachnowski (gitara i śpiew), Bogdan Sabała (gitary) i Kuba Szydło (piano, gitary, bas i perkusja). Prace nad płytą trwały kilkanaście miesięcy. W sprzedaży jest od 19 lipca bieżącego roku.

Koncert promujący płytę rozpocznie się o godzinie 18. Po jego zakończeniu będzie można kupić płyty z dedykacjami od autorów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna