Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Kolejne fundusze dla „Kubusia”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Kolejne fundusze dla „Kubusia”

30 kwietnia 2018 / Tekst
Zajęcia teatralne w "Kubusiu" Zajęcia teatralne w "Kubusiu" (archiwum)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Teatrowi „Kubuś” kolejne dotacje. W sumie instytucja otrzymała 72 tysiące złotych na dwa projekty. Odbędą się nowe warsztaty integrujące dzieci z różnych krajów oraz zajęcia promujące czytelnictwo.

Dla międzynarodowego środowiska

W ramach ministerialnego programu „Kultura dostępna” kielecki teatr otrzymał 36 tysięcy złotych na projekt pod hasłem „Ojczyzny”. Głównym celem projektu jest zwiększenie integracji dzieci pochodzących z różnych kultur poprzez organizację warsztatów twórczych wykorzystujących dziedzictwo o charakterze narodowym. Uczestnikami działań będą dzieci przebywające w ośrodku dla cudzoziemców w Łukowie w województwie lubelskim.

- Poprzez sztukę, warsztaty, spotkania z artystami dzieci z Łukowa będą poznawały kulturę i historię naszego miasta oraz regionu. Na podstawie zebranych doświadczeń będą tworzyły własne projekty artystyczne pod okiem ciekawych twórców – mówi Robert Drobniuch, dyrektor „Kubusia”.

Zajęcia będą się odbywały w formie artystycznych półkolonii w Łukowie i w Kielcach.

Z tajemnicami teatru w tle

Drugi projekt dofinansowany kwotą 36 tysięcy złotych zatytułowany jest „Wczytuję sztukę”. Dzięki niemu młodzież z kieleckich szkół zapozna się z tajnikami pracy aktora i reżysera. Artyści zaproszą do udziału w zajęciach 8 szkół. Uczestnicy dowiedzą się jak powstaje koncepcja reżyserska, budowanie postaci czy przygotowanie scenografii. Będzie się to odbywało na kanwie lektur szkolnych.

- Niestety młodzież mało czyta. Mamy nadzieję, że tym naszym projektem przekonamy uczniów do książek. Chcemy pokazać, że można czytać w trochę inny sposób, zastanawiając się nad kontekstem literackim czy wizją wystawienia tekstu na scenie - mówi Hanna Świętnicka z Teatru „Kubuś”

W zajęciach będą uczestniczyli profesjonalni aktorzy – między innymi Marcel Sabat. Projekt jest kierowany dla młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna