Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Kino samochodowe w Targach Kielce

środa, 03 czerwca 2020 10:10 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W piątek i sobotę, od 5 do 6 czerwca 2020 roku, na parkingu Targów Kielce będziemy mogli skorzystać z kina samochodowego. Zaplanowano pięć seansów – wyświetlone zostaną zarówno nowości kinowe, jak również filmowe klasyki. 

Długotrwała sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie uniemożliwiła korzystanie z dostępnych na co dzień sposobów rozrywki. To zainspirowało do organizowania projekcji pod chmurką – bezpiecznej formy spędzenia wolnego czasu w czasie pandemii i stworzenia projektu Kino Mobilne. Pierwszy seans kina samochodowego odbędzie się na parkingu Targów Kielce.

- Filmy będą wyświetlane na dwóch ledowych ekranach o wielkości 25 metrów kwadratowych, co wpływa na jakość i widoczność obrazu. Każdy kto ma radio w samochodzie odbierze sygnał na odpowiedniej częstotliwości i obejrzy film z samochodu – mówi organizator wydarzenia, Antoni Węglarski z agencji eventowej AW Events.

Oprócz ciekawych pozycji filmowych, na gości będzie czekać bezpieczna strefa gastro z przekąskami.

W ramach projektu zaplanowano pięć seansów – dwa w piątek oraz trzy w sobotę. Organizatorzy przygotowali ciekawy repertuar skierowany zarówno dla dzieci, jak również dorosłych. W piątek, 5 czerwca wyświetlony zostanie dramat obyczajowy pt. „1800 gramów” z Magdaleną Różczką i Piotrem Głowackim w rolach głównych oraz horror pt. ”Nie bój się ciemności”. Wśród tytułów zaproponowanych na sobotę, 6 czerwca znajdują się takie pozycje jak: „Super Spark: Gwiezdna Misja”, „Mayday” oraz „Psy 3”.

Bilety można kupić drogą elektroniczną: https://mobilnekino.pl/wydarzenia/

Jeden seans kosztuje 49 zł. Bilet dotyczy jednego pojazdu, dla maksymalnie 4 osób. Transmisja dźwięku będzie odbierana przez radia samochodowe.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO