Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Kielce ROCKują. Już w ten weekend

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kielce ROCKują. Już w ten weekend

Kielce / 13 września 2018 / Tekst

Nosowska, KULT, czy Focus – Ci artyści wystąpią już w ten weekend w Amfiteatrze Kadzielnia podczas festiwalu Kielce ROCKują. Impreza potrwa od 15 do 16 września.

To już szósta edycja wydarzenia, które co roku przyciąga wielu fanów muzyki rockowej do Kielc. – Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję to patrzono na nas jak na oszołomów. Początki zawsze są trudne, jednak festiwal stale się rozwijał. Tegoroczne wydarzenie to kamień milowy, ponieważ przenosimy się na Kadzielnię. Spodziewamy się pełnego amfiteatru. Artyści tacy jak Nosowska, czy Kazik to ukłon w stronę naszej lokalnej społeczności. Pojawią się słuchacze z całej Europy, których przyciągają zagraniczni wykonawcy. Cieszymy się, że ten festiwal jest już rozpoznawalny w Polsce. Wpisuje się on w listę topowych wydarzeń związanych z tym gatunkiem w kraju – mówił Paweł Wawrzeńczyk, pomysłodawca imprezy.

Pierwszego dnia oprócz Katarzyny Nosowskiej wystąpi zespół Atomic Rooster oraz Focus. W niedzielę przed publicznością zaprezentują się KULT, Chris Farlowe & The Norman Beaker Band i Ten Years After. – Trzeba powiedzieć, że my jako Miasto Kielce, postawiliśmy na ten festiwal i jego promocję. To wszystko pokazuje, że w takich wydarzeniach tkwi potencjał, który przyciąga wielu ludzi do naszego miasta – tłumaczył Karol Godowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna