Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Już niedługo Kieleckie Dni Książki Historycznej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Już niedługo Kieleckie Dni Książki Historycznej

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst

Spotkania z autorami i kiermasz książki historycznej będą towarzyszyć Kieleckim Dniom Książki Historycznej, które odbędą się w dniach od 22 do 23 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Historii Kielc. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych dla dorosłych i starszej młodzieży.

Kieleckie Dni Książki Historycznej to wydarzenie organizowane przez Muzeum Historii Kielc wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz licznymi wydawnictwami i instytucjami zajmującymi się historią miasta i regionu.

Jego celem jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku nie tylko kieleckich wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu. Spotkaniom z autorami towarzyszył będzie kiermasz książki historycznej, na którym będzie można kupić większość prezentowanych wydawnictw. Będzie też okazja zdobycia wydawnictw niedostępnych w normalnej dystrybucji księgarskiej.

- Podczas wydarzenia zaprezentują swoje wydawnictwa i "wypożyczą" swoich autorów instytucje, które zajmują się w Kielcach publikacjami historycznymi. Piątkowe spotkanie w Bibliotece Wojewódzkiej będzie rodzajem salonu książki historycznej, a w sobotę w naszym muzeum będą odbywać się różne wydarzenia, głównie o charakterze seminaryjnym czy prelekcyjnym prowadzone przez autorów różnych publikacji kieleckich - informuje Krzysztof Myśliński, kierownik Działu Edukacji i Promocji w Muzeum Historii Kielc.

Szczegółowy program zaplanowanych spotkań z autorami i prezentacji książek można znaleźć na stronie Muzeum Historii Kielc oraz w utworzonym wydarzeniu na Facebooku.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna