Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Już niedługo Kieleckie Dni Książki Historycznej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Już niedługo Kieleckie Dni Książki Historycznej

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst

Spotkania z autorami i kiermasz książki historycznej będą towarzyszyć Kieleckim Dniom Książki Historycznej, które odbędą się w dniach od 22 do 23 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Historii Kielc. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych dla dorosłych i starszej młodzieży.

Kieleckie Dni Książki Historycznej to wydarzenie organizowane przez Muzeum Historii Kielc wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz licznymi wydawnictwami i instytucjami zajmującymi się historią miasta i regionu.

Jego celem jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku nie tylko kieleckich wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu. Spotkaniom z autorami towarzyszył będzie kiermasz książki historycznej, na którym będzie można kupić większość prezentowanych wydawnictw. Będzie też okazja zdobycia wydawnictw niedostępnych w normalnej dystrybucji księgarskiej.

- Podczas wydarzenia zaprezentują swoje wydawnictwa i "wypożyczą" swoich autorów instytucje, które zajmują się w Kielcach publikacjami historycznymi. Piątkowe spotkanie w Bibliotece Wojewódzkiej będzie rodzajem salonu książki historycznej, a w sobotę w naszym muzeum będą odbywać się różne wydarzenia, głównie o charakterze seminaryjnym czy prelekcyjnym prowadzone przez autorów różnych publikacji kieleckich - informuje Krzysztof Myśliński, kierownik Działu Edukacji i Promocji w Muzeum Historii Kielc.

Szczegółowy program zaplanowanych spotkań z autorami i prezentacji książek można znaleźć na stronie Muzeum Historii Kielc oraz w utworzonym wydarzeniu na Facebooku.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ