Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Islandzka artystka przyjeżdża do Kielc

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Islandzka artystka przyjeżdża do Kielc

Kielce / 04 listopada 2019 / Tekst

Znana islandzka artystka Myrra Rós wystąpi w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Jej koncert odbędzie się w piątek, 22 listopada. Wydarzenie będzie połączone z odbywającym się kilka dni wcześniej w kinie "Fenomen" pokazem filmów muzycznych.

Myrra Rós już kilka razy odwiedziła nasz kraj, zyskując przy tym rzeszę wiernych fanów. Tym razem przyjedzie do Kielc, promując najnowszą płytę „Thought Spun". - Będzie to pierwsza od sześciu lat trasa koncertowa Myrry, podczas której towarzyszyć jej będzie zespół, w skład którego wchodzą: Erla Stefansdottir oraz Julius Ottar Bjorgvinsson, wokalista postrockowego zespołu VAR - mówi Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Artystka tworzy eklektyczne utwory w stylu lo-fi indie folk. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy. Kompozycje Islandki przyciągają na koncerty wiele zachwyconych jej wrażliwością osób. To idealne dźwięki dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Emiliany Torrini, Sóley, Ane Brun czy Ólöf Arnalds.

Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 19 na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Bilety w cenie 35 złotych normalny i 20 złotych ulgowy do nabycia w kasie Teatru.

Wydarzenie będzie połączone z pokazem dokumentów muzycznych "Diwy światowej muzyki", który zaplanowano na 17 listopada w kinie Fenomen. Tego dnia o godzinie 16 widzowie obejrzą film "Amazing Grace" w reżyseii Sydney'a Pollackg'a, o godzinie 18 - "PJ Harvey: A Dog Called Money" w reżyserii Seamus'a Murphy'ego, a o 20 -  "Grace Jones: Bloodlight and Bami", który reżyseruje Sophie Fiennes.

Ceny biletów na filmy wynoszą: normalny 14 złotych, ulgowy 12 złotych, a dla seniora 10 złotych. Z biletem z przeglądu filmów dokumentalnych bilet na koncert kosztuje 20 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ