Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»IPN zaprasza na film dokumentalny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

IPN zaprasza na film dokumentalny

Kielce / 20 kwietnia 2018 / Tekst

Kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego „Z filmoteki bezpieki. Dolinka Katyńska”. Seans odbędzie się w czwartek 26 kwietnia o godzinie 17 w Przystanku Historia przy ulicy Warszawskiej.

To będzie kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym IPN prezentuje filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże. Zawsze towarzyszy im komentarz historyka.

Tym razem wiodącym tematem filmu jest położone na warszawskich Powązkach miejsce upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej, gdzie już w latach 70-tych organizowano uroczystości poświęcone ofiarom. „Dolinka Katyńska” przedstawia m.in. przebieg uroczystości z 1 sierpnia 1988 roku organizowane przez działaczy niepodległościowych. „Z filmoteki bezpieki” to cykl, który powstał w oparciu o materiały operacyjne Służby Bezpieczeństwa. Potajemnie wykonane fotografie i filmy służyły inwigilacji społeczeństwa polskiego w okresie PRL, ale stanowiły tylko część znacznie większego arsenału możliwości wykorzystywanego przez resort bezpieczeństwa.

Wstęp na projekcję bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna