STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Huczne pożegnanie wystawy. Instytut Dizajnu zaprasza kielczan do siebie

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

KULTURA KIELCE

Huczne pożegnanie wystawy. Instytut Dizajnu zaprasza kielczan do siebie

Kielce / 07 września 2017 / Tekst

Instytucje kultury w mieście budzą się z wakacyjnego letargu i wrzucają wyższy bieg. Teatry zapowiadają nowe spektakle, filharmonia otwiera jesienną serię koncertów a Instytut Dizajnu w wyjątkowy sposób żegna wystawę czasową w galerii głównej. Projektanci zapowiedzieli też kilka innych spotkań.

Finisaż wystawy kojarzy się raczej z demontażem eksponatów i szybkim udostępnieniem przestrzeni na potrzeby nowych propozycji. Instytut do tych spraw podchodzi bardziej sentymentalnie. Na zakończenie wystawy pt. „Skup – Hurt – Detal”, która prezentuje przedmioty codziennego użytku inspirowane dawnym wzornictwem i sposób funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa na polskim rynku zorganizowane zostanie między innymi ostatnie oprowadzanie autorskie. Start w niedzielę 10 września o godzinie 16. To nie jedyna atrakcja, jaką przewidziano podczas tego wydarzenia. - Następną fajną rzeczą będą warsztaty sitodrukowe. Będzie można ozdobić swoje torby, plecaki, koszulki symbolem wzorem nawiązującym do wystawy - mówi Aleksandra Banaś z Instytutu Dizajnu.

Tego samego dnia w przestrzeni instytutu pojawi nowa mini wystawa łódzkiej grupy Distort Visual. - Kolektyw Distort Visual zaprezentuje swoje plakaty. Wszystkie złożone są ze starych czcionek drukarskich drewnianych lub metalowych. Na tej wystawie pokażemy tradycyjne techniki drukarskiej. Częścią ekspozycji będą zdjęcia przedstawiające przestrzenie Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, gdzie grupa pracuje na co dzień - mówi Joanna Kurkiewicz, projektantka z Wzgórza Zamkowego.

Instytut powraca także z propozycjami dla osób zainteresowanych nowymi technologiami. Przez trzy kolejne soboty tego miesiąca, począwszy od 16 września zorganizowane zostaną warsztaty dla licealistów pod hasłem „3 po 3”. - Będziemy się zajmowali między innymi takimi zagadnieniami jak języki programowania HTML i CSS, które wykorzystywane są do sporządzania stron internetowych. Nie zabraknie programowania aplikacji dedykowanych głównie smartfonom. Organizatorem zajęć jest organizacja Women in Technology, która zrzesza osoby zainteresowane nowymi technologiami, ale nie tylko kobiety, ponieważ w warsztatach mogą wziąć udział także panowie - mówi Paula Dulnik z IDK.

Kielce nowymi technologiami stoją. Świadczy o tym fakt, że organizacja wspierająca innowacyjną przedsiębiorczość Startup Poland wybrała stolicę regionu jako jedno z siedmiu miast, gdzie odbędzie się większe spotkanie osób związanych z branżą internetową. Tej imprezy możemy się spodziewać w grudniu w siedzibie Instytutu Dizajnu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna