Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Hollywoodzki aktor z Kielc spotkał się z fanami

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Hollywoodzki aktor z Kielc spotkał się z fanami

Kielce / 06 lutego 2019 / Tekst
fot. Studio Gama fot. Studio Gama

Rafał Zawierucha był gościem Pałacyku Zielińskiego w Kielcach. Odtwórca roli Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino na wtorkowym spotkaniu wspominał lata młodości w Kielcach i opowiadał o aktorskich przygodach na planie w Hollywood.

Rafał Zawierucha wystąpił w znanych polskich filmach, takich jak „Miasto 44” Jana Komasy czy „Bogowie” Łukasza Palkowskiego. Ale to rola w Tarantinowskim „Once Upon a Time in Hollywood” przyniosła mu największy rozgłos. Grał tam u boku światowych gwiazd, z Bradem Pittem na czele.

Spotkanie zorganizował i poprowadził Jarosław Bukowski, który uczył Zawieruchę geografii. Wśród licznej publiczności znaleźli się bliscy oraz nauczyciele aktora.

Aktor opowiadał o swojej przeszłości – dużej rodzinie i dziecięcych zabawach w przebieranki za gwiazdy estrady, Violettę Villas czy Marylę Rodowicz. Wychowywał się w Kielcach. Uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida, które z nostalgią wspominał na spotkaniu. W szkole średniej, w klasie teatralnej rozwinął swą pasję do aktorstwa.

Nauczyciele aktora chętnie dzielili się wspomnieniami związanymi z ich wychowankiem. Wracali pamięcią do debiutów aktorskich Rafała Zawieruchy – roli Papkina w „Zemście” Aleksandra Fredry, wystawianej m.in. w sali gimnastycznej Norwida, gdzie grał razem z obecnym dyrektorem liceum, Andrzejem Zdebem oraz aktorem Lechem Sulimierskim.

Weronika Sałek

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna