Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Gwiazdy na kieleckim festiwalu rockowym

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Gwiazdy na kieleckim festiwalu rockowym

Kielce / 31 sierpnia 2017 / Tekst

Trwa piąta edycja muzycznego festiwalu Kielce Rockują. Dziś (31.08) o godzinie 19 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi legendarny zespół TSA. A od tego piątku impreza przeniesie się do Kieleckiego Centrum Kultury i pozostanie tam aż do 3 września.

Do udziału w kieleckim festiwalu zaproszenie przyjęło ponad 10 zespołów z różnych stron świata. Muzycy, którzy zdecydowali się zagrać w ramach imprezy to artyści liczący się na rockowej scenie. Tak, jak na przykład zespół The Animals otwierający tegoroczną serię koncertów.

Pytaliśmy organizatora kieleckiego święta rocka Pawła Wawrzeńczyka o to, czego ciekawego będziemy mogli posłuchać w najbliższych dniach. - Ciekawych brzmień będzie niewiele. Bardzo ciekawych – mnóstwo! Z zagranicznych kapel pojawi się The Yardbirds, czyli wylęgarnia talentów z lat 60. Zagra także Jan Akkerman, szanowany i uznany światowej klasy gitarzysta. W Polsce nie był 35 lat. Już wielu próbowało go namówić na koncert w kraju. Nam się udało, przyjedzie i przyciągnie do Kielc około 400 osób. Będziemy gościli SBB w kultowym składzie z lat 70. z Jurkiem Piotrowskim na perkusji. Spodziewamy się, że będzie szaleństwo i na scenie i na widowni – mówi Paweł Wawrzeńczyk.

Szczegóły programu festiwalu znajdziemy na stronie internetowej kielcerockuja.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ