Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Gniazdo" - nowa sztuka w "Kubusiu"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Gniazdo" - nowa sztuka w "Kubusiu"

Kielce / 09 października 2018 / Tekst

Rycerskie zmagania Lecha, Czecha i Rusa będą tematem nowej sztuki Marii Wojtyszko pt. "Gniazdo" w reżyserii Roberta Drobniucha, której premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Jest to druga nowość w rozpoczętym niedawno sezonie artystycznym.

„Gniazdo” to sztuka wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Marii Wojtyszko o tworzeniu wspólnoty i istocie polskości podana bez patosu i współczesnym językiem oraz z błyskotliwym humorem, który urzeknie małych widzów nie mniej, niż magiczny świat bohaterskich zmagań i słowiańskich duchów. 

Spektakl wyreżyserował Robert Drobniuch, dyrektor Teatru „Kubuś, bogactwo muzyki i porywających piosenek zapewnił znany kompozytor i instrumentalista Sambor Dudziński, scenografię stworzyła Katarzyna Proniewska-Mazurek, a ruch sceniczny Ewelina Ciszewska. Za reżyserię świateł odpowiada Prot Jarnuszkiewicz.

- Będą rycerze, wyprawa i wielki plan, czyli historia o Lechu, Czechu i Rusie, którą opowie biały orzeł. Jednak w stosunku do znanej legendy pojawią się nowości takie jak na przykład znudzona siedzeniem w domu siostra trzech braci Wanda, która uprze się na udział w podbojach, szczególnie tych sercowych. Nie zabraknie też Światowida, Popiela, chochlika Biedy i tajemniczych Ćmoków, a w konsekwencji ,jak na rycerską bajkę przystało, niebezpiecznych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji i trudu budowania państwa - mówi Robert Drobniuch, reżyser i dyrektor "Kubusia".

Na scenie pojawią się w roli Lecha Błażej Twarowski, Czecha Tomasz Frąszczak, Rusa, Światowida i Łosia Michał Olszewski, Wandy Anna Domalewska, Popiela i Ojca Andrzej Kuba Sielski, Orła Kuba Klimaszewski, Diwy i Jeża Agata Sobota oraz Biedy Beata Orłowska.

Premiera odbędzie się 14 października o godzinie 17. Kolejne przedstawienia wystawione zostaną 16, 23, 24 i 25 października o godzinie 9 i 11. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 7.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna