Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»„Gladiator”, „Dziecko Rosemary”, „Twin Peaks”- najsłynniejsze soundtracki w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

„Gladiator”, „Dziecko Rosemary”, „Twin Peaks”- najsłynniejsze soundtracki w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego

Kielce / 19 listopada 2019 / Tekst
„Gladiator”, „Dziecko Rosemary”, „Twin Peaks”- najsłynniejsze soundtracki w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego fot. Mateusz Wolski

Już w najbliższy piątek będziemy mogli usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej w wykonaniu jednego z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia, występującego z towarzyszeniem muzyków Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Kieleckim Centrum Kultury.

Na scenie KCK wystąpi Maksym Rzemiński, a zabrzmią największe hity muzyki z filmów polskich i zagranicznych, takich jak„Dziecko Rosemary”, „Lista Schindlera”, „Dom”. A to tylko namiastka tego, co usłyszymy na koncercie.

Maksym Rzemiński ukończył I i II stopień szkoły muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka. Odbył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie. W młodości był wielokrotnym stypendystą fundacji dla wybitnie uzdolnionych. Jest laureatem III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Göttingen w Niemczech. W roku 2017 został wyróżniony przez ministra kultury odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Pianista poza muzyką uwielbia sport. Piłka nożna jest jego kolejną wielką pasją. Maksym Rzemiński chętnie angażuje się w różne wydarzenia charytatywne. 

plakat eMzmniejszony

Zapowiada się niepowtarzalny koncert. Ostatnie bilety dostępne są w kasie KCK oraz na: kck.bilety24.pl

  

ZOSTAW KOMENTARZ