Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Gala finałowa Etno Świętokrzyskie

piątek, 25 września 2020 14:56 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższą sobotę, 26 września, na placu "Promenada" w Opatowie odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Kultury Ludowej Etno Świętokrzyskie. W programie znajdą się atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Do konkursu Etno Świętokrzyskie można było zgłosić prace w trzech kategoriach: wykonanie utworu ludowego, potrawa oraz rękodzieło artystyczne. Organizatorzy otrzymali ponad 140 propozycji.

– Na sobotnią galę zaprosiliśmy naszym zdaniem najlepsze zespoły ludowe, kuchmistrzów i rękodzieła. To wydarzenie będzie prawdziwym świętem ludowym. Żałujemy, że nie możemy spotkać się ze wszystkimi – mówi Ksenia Kowalczyk z Fundacji Świętokrzyskiej.

Gala rozpocznie się o godzinie 13. W programie znajdą się m.in. występy laureatów konkursu i liczne atrakcje dla dzieci. Nie zabraknie także stoisk Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz małej gastronomii.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Świętokrzyska oraz Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie. Patronat honorowy nad imprezą objęli poseł Bartłomiej Dorywalski oraz starosta opatowski Tomasz Staniek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO