Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Film "Credo" otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Film "Credo" otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia

Los Angeles / 15 lutego 2019 / Tekst
Film "Credo" otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia Fot. Facebook

Kieleccy twórcy odnieśli kolejny sukces. Film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla podczas festiwalu filmów krótkometrażowych Independent Short Film Festival w Hollywood otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia. Ich autorem jest Mateusz Śliwa z Kielc.

Na Festiwalu w Hollywood zaprezentowanych zostało 48 filmów, wśród których znalazła się tylko jedna produkcja z Polski. Był to właśnie film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa. Uroczysta gala finałowa odbyła się wczoraj. Podczas niej nagrodę za najlepsze zdjęcia otrzymał Mateusz Śliwa z Kielc.

Film opowiada historię taksówkarza Tomka Bukowskiego. Ale oprócz tego posiada on również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

W rolach głównych występują Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota i Andrzej Cempura.

Zdjęcia do filmu powstawały w Kielcach i powiecie koneckim.

ZOSTAW KOMENTARZ