Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na dzień otwarty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na dzień otwarty

Kielce / 06 września 2018 / Tekst

Dzień otwarty organizuje po raz trzeci Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach. Odbędzie się on w sobotę, 22 września. Miłośnicy muzyki oraz inni zainteresowani będą mogli zwiedzić placówkę i wysłuchać mini koncertów.

Zwiedzanie filharmonii odbywać się będzie w trzech turach. Pierwsza grupa wejdzie do budynku o godzinie 10, druga o 11, a trzecia o 12.

- Zajrzymy w zakamarki filharmonii, do których zwyczajowo publiczność nie zagląda. Będzie to połączone z mini koncertami i zachętami publiczności do odwiedzania naszej placówki w nadchodzącym sezonie artystycznym - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

W tym roku sezon artystyczny rozpocznie się trochę później niż w poprzednich latach, bo dopiero 28 września. Stanie się tak z powodu I Festiwalu Filmu i Muzyki. Francja, który rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do 14 września. Wiadomo już, że nowy sezon zainauguruje koncert z udziałem zwycięzcy konkursu Chopinowskiego sprzed lat Philippe Giusiano. W programie znajdą się utworzy Chopina, Moniuszki, oraz preludium symfoniczne "Polonia" Edwarda Elgara. Koncert będzie miał wymiar patriotyczny ze względu na obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna