Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Filharmonia przedstawiła zimowy repertuar

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Filharmonia przedstawiła zimowy repertuar

Kielce / 26 września 2018 / Tekst

Trzynaście koncertów symfonicznych, trzy kameralne i cztery familijne, zaplanowano na najbliższe trzy miesiące w Filharmonii Świętokrzyskiej. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w 28 września.

Jak informuje Jacek Rogala dyrektor filharmonii w rozpoczynającym się sezonie nie mogło zabraknąć akcentów nawiązujących do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. –Sezon artystyczny rozpoczniemy koncertem symfonicznym francuskiego artysty Philippe Giusiano, który wykona dwie kompozycje Fryderyka Szopena - Koncert fortepianowy f-moll oraz wariacje B-dur na temat La ci darem la mano z opery Don Giovanni Mozarta. Oprócz tego posłuchamy uwertury do opery Paria Stanisława Moniuszki – dodał dyrektor Rogala.

W przerwie koncertu inauguracyjnego otwarta zostanie nowa wystawa Andrzeja Łady pt. "…moje pola pejzażu". Ekspozycja jest poświęcona Pawłowi Pierścińskiemu w pierwszą rocznicę jego śmierci, a także Pawłowi Krupie, który zginął w 2016 roku podczas mistrzostw Polski w paralotniarstwie.

Kolejny koncert symfoniczny zaplanowano na 5 października  -  „Breakout symfonicznie”. Melomani będą mogli posłuchać najlepszych piosenek Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z udziałem syna tego małżeństwa – Piotra Nalepy oraz wielu współpracujących z nim artystów.

W repertuarze znalazły się również koncerty nawiązujące do Dnia Zadusznego oraz mikołajek, melomani będą także mogli przywitać nowy rok na Sylwestrze w filharmonii.

W nowym sezonie nie zabraknie koncertów familijnych. Najbliższą propozycją jest „Bajka o piosence i nutkach” zaplanowana na 30 września.

ZOSTAW KOMENTARZ