Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Filharmonia przedstawiła zimowy repertuar

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Filharmonia przedstawiła zimowy repertuar

Kielce / 26 września 2018 / Tekst

Trzynaście koncertów symfonicznych, trzy kameralne i cztery familijne, zaplanowano na najbliższe trzy miesiące w Filharmonii Świętokrzyskiej. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w 28 września.

Jak informuje Jacek Rogala dyrektor filharmonii w rozpoczynającym się sezonie nie mogło zabraknąć akcentów nawiązujących do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. –Sezon artystyczny rozpoczniemy koncertem symfonicznym francuskiego artysty Philippe Giusiano, który wykona dwie kompozycje Fryderyka Szopena - Koncert fortepianowy f-moll oraz wariacje B-dur na temat La ci darem la mano z opery Don Giovanni Mozarta. Oprócz tego posłuchamy uwertury do opery Paria Stanisława Moniuszki – dodał dyrektor Rogala.

W przerwie koncertu inauguracyjnego otwarta zostanie nowa wystawa Andrzeja Łady pt. "…moje pola pejzażu". Ekspozycja jest poświęcona Pawłowi Pierścińskiemu w pierwszą rocznicę jego śmierci, a także Pawłowi Krupie, który zginął w 2016 roku podczas mistrzostw Polski w paralotniarstwie.

Kolejny koncert symfoniczny zaplanowano na 5 października  -  „Breakout symfonicznie”. Melomani będą mogli posłuchać najlepszych piosenek Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z udziałem syna tego małżeństwa – Piotra Nalepy oraz wielu współpracujących z nim artystów.

W repertuarze znalazły się również koncerty nawiązujące do Dnia Zadusznego oraz mikołajek, melomani będą także mogli przywitać nowy rok na Sylwestrze w filharmonii.

W nowym sezonie nie zabraknie koncertów familijnych. Najbliższą propozycją jest „Bajka o piosence i nutkach” zaplanowana na 30 września.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna