Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Festiwal w teatrze. Skromna pierwsza edycja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Festiwal w teatrze. Skromna pierwsza edycja

Kielce / 04 października 2017 / Tekst

Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny to nowa propozycja Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Niewielki przegląd odbędzie się w listopadzie a w jego ramach zobaczymy cztery gościnne sztuki. Instytucja otrzymała na organizację tej imprezy dotację ministra kultury i dziedzictwa narodowego w wysokości 50 tysięcy złotych. Środki pozwoliły na przygotowanie skromniejszego wydarzenia, niż by chciał kielecki teatr.

- Zapraszamy do Kielc spektakl z Węgier. To będzie „Pamiętnik wariata” w reżyserii Viktora Bodó, który jest świetnym reżyserem i bardzo zachęcam do przyjścia na tę sztukę. Zobaczymy ją 4 listopada. Przyjadą także artyści z Teatru Nowego w Warszawie ze spektaklem „Jeden gest”. Poza tym pojawią się dwa monodramy w reżyserii Piotra Ratajczaka: „Tato nie wraca” oraz „I będą święta” - wylicza dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego Michał Kotański. Dodatkowo, w ramach festiwalu zagrany zostanie spektakl „Kieł”, który wyreżyserował w Kielcach Bartosz Żurowski.

Pilotażowa odsłona imprezy jest przymiarką do większego festiwalu sztuk scenicznych. Teatr imienia Stefana Żeromskiego chce go zorganizować za rok.

Zobacz szczegóły programu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna