Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Dzień Kobiet w skansenie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Dzień Kobiet w skansenie

Tokarnia / 05 marca 2018 / Tekst
Dzień Kobiet w skansenie fot. fb.com/muzeumwsikieleckiej

Spotkanie poświęcone higienie i dbałości o urodę w dawnych czasach to propozycja Muzeum Wsi Kieleckiej na Dzień Kobiet. Odbędzie się ono o godzinie 10.30 w spichlerzu ze Złotej na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni a poprowadzi je dr Małgorzata Imiołek. Badacz opowie o kanonach piękna obowiązujących na dawnej wsi, o kosmetykach i sposobach jakie stosowały panie, by przybliżyć się do ideału.

Podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet nie zabraknie odwołań do współczesnych sposobów na udoskonalanie urody i innowacyjnych technologiach wykorzystywanych w pielęgnacji. - W czasie spotkania dowiemy się także jak współczesna kosmetologia łączy tradycje z nowoczesnością. Odbędą się prezentacje produktów bazujących na naturalnych składnikach, ziołach, wosku pszczelim oraz unikatowej świętokrzyskiej siarce – zapowiada Beata Ryń, rzecznik MWK.

Przypomnijmy, że w spichlerzu ze Złotej prezentowane są aktualnie dwie wystawy: Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej” oraz „ PRL. Wejście od podwórka”, na której odtworzone zostało wnętrze mieszkania z okresu od lat 50. do lat 70. XX wieku oraz podwórko z trzepakiem wózkiem do rozwożenia mleka, śmietnikiem, starym rowerem oraz polami do gry w klasy i kapsle. Wystawę wzbogacają polskie zabawki z tamtego okresu, produkowane w dużej części w kieleckich zakładach wytwórczych. Wystawa jest stale wzbogacana o nowe eksponaty.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna