Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

„Dzieci z Pawiaka”. Spotkanie z Sylwią Winnik w KCK

piątek, 28 sierpnia 2020 10:25 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Spotkanie z Sylwią Winnik – autorką ocalającą historię od zapomnienia, odbędzie się 18 września w Kieleckim Centrum Kultury. Wydarzenie ma promować książkę „Dzieci z Pawiaka”.

„Pawiak” był największym gestapowskim więzieniem na terenie Polski. To tam trafiały całe rodziny, w tym również kobiety w ciąży. Karę odbywały tam także dzieci i młodzież angażująca się w działalność konspiracyjną. Dla nich dzieciństwo było pustym słowem. Stanem beztroski, którego nigdy nie doświadczyły.

Sylwii Winnik udało się dotrzeć do nieopublikowanych dotąd opowieści i osobistych zdjęć bohaterów tamtych wydarzeń. Każda z opisanych przez nią historii pokazuje, że warto mimo wszystko mieć wiarę w człowieka i w dobro.

Autorka napisała bestsellerowe pozycje „Dziewczęta z Auschwitz” i „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”. Ukończyła kierunek dziennikarstwo we Wrocławiu. Inspiracją do jej reportaży były prawdziwe, ludzkie historie. Potrafi w mistrzowski sposób połączyć emocje z literaturą faktu, a jej styl cechuje ogromny szacunek do bohaterów. Z dużą wrażliwością, ale też dociekliwością zgłębia tematy do swoich książek.

Spotkanie odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury w piątek 18 września o godzinie 18. Wstęp wolny.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO