Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Dotacje dla teatrów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Dotacje dla teatrów

Kielce / 12 kwietnia 2018 / Tekst
Ze spektaklu "Dwie wyspy" Ze spektaklu "Dwie wyspy" fot. D. Skrzyniarz

Dwa kieleckie teatry otrzymały dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W sumie 517,5 tysiąca złotych umożliwią naszym instytucjom realizację kilku projektów.

Dla „Kubusia”

W ramach ministerialnego programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży” Teatr „Kubuś” dostał 94,5 tys zł na na organizację IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! To przegląd najciekawszych polskich spektakli ostatnich miesięcy połączony warsztatami, koncertami czy happeningami. Seria imprez kulturalnych odbędzie się w sierpniu.

Natomiast z programu „Teatr i taniec” instytucja dostała dofinansowanie w wysokości 63 tys. zł na nowe przedsięwzięcie jakim będzie międzynarodowy konkurs twórców lalek ANIMATUS. To nowatorski na skalę kraju projekt w ramach, którego „Kubuś” będzie poszukiwał ciekawych form wyrazu w obszarze teatru lalek. Trzech wybranych w konkursie finalistów rezultaty swoich prac pokaże w formie etiud w Kielcach oraz wybranych miastach w Polsce, co ma też wymiar promocyjny.

Dla Teatru im. Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego otrzymał dotację w wysokości 360 tysięcy złotych w ramach programu „Teatr i taniec”. Fundusze umożliwią organizację uroczystości jubileuszowych z okazji 140-lecia istnienia kieleckiej sceny dramatycznej. Obchody mają się rozpocząć w styczniu 2019 roku. Warto przypomnieć, że Teatr im. Żeromskiego to jedna z najstarszych scen w Polsce. Dawniej funkcjonował pod różnymi nazwami – Teatr Ludwika, Teatr Polski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna