Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Dla każdego coś miłego. Filharmonia z zimowym repertuarem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Dla każdego coś miłego. Filharmonia z zimowym repertuarem

Kielce / 03 stycznia 2018 / Tekst

Filharmonia Świętokrzyska zorganizuje ponad 20 różnych imprez w najbliższych trzech miesiącach. W zimowym repertuarze znajdziemy koncerty nawiązujące klimatem do Bożego Narodzenia, do karnawału czy święta zakochanych. Nie zabraknie wieczorów filmowych oraz transmisji widowisk z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Pierwszy noworoczny koncert odbędzie się w ten piątek o godzinie 19. Usłyszymy kolędy w wykonaniu orkiestry symfonicznej i nowo utworzonego chóru filharmonii. Do wspólnego śpiewania zaproszona zostanie także publiczność.

W tym kwartale nie zabraknie muzyki tanecznej oraz kompozycji klasyków polskich i zagranicznych. Typowo karnawałowe koncerty odbędą się 12 i 19 stycznia. 23 lutego Filharmonia Świętokrzyska wystawi kolejną operę. Tym razem będzie to komediowa inscenizacja pod tytułem „Sprzedana narzeczona”. Wystąpią w niej studenci Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wyjątkowy koncert przygotowywany jest na 16 marca. Usłyszymy wówczas zamówiony utwór pt. „Kieleckie pory roku” na 6 grup młodzieży, dwa flety, orkiestrę smyczkową i środki elektroakustyczne. To dzieło Lidii Zielińskiej a jego współwykonawcami na scenie FŚ będą uczniowie z IV LO i gimnazjum numer 23 w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna