Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Czekamy na harcerzy. W czwartek ruszy Festiwal

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Czekamy na harcerzy. W czwartek ruszy Festiwal

Kielce / 09 lipca 2018 / Tekst

Już w czwartek w Kielcach rozpocznie się 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W trwającym 10 dni wydarzeniu weźmie udział 72 solistów, 14 zespołów muzycznych i 17 grup tanecznych. Oprócz polskich harcerzy, nasze miasto odwiedzą goście z Ukrainy i Algierii.

Kielecki wiatraczek to wydarzenie wyjątkowe, które wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych nie tylko Kielc, ale i całego kraju.

 - Festiwal jest skierowany do młodzieżowych i dziecięcych zespołów artystycznych i młodych twórców, którzy zajmują się taką sztuką, jak śpiew, granie w zespołach muzycznych czy też taniec. Ale otwieramy się również na instrumentalistów mocnych brzmień czy osoby zainteresowane sztuką filmową - informuje harcmistrz Tomasz Rejmer, komendant festiwalu harcerskiego i komendant chorągwi kieleckiej ZHP.

Program tegorocznego Festiwalu jest bardzo bogaty. W ciągu pierwszych dwóch dni uczestnicy wezmą udział w przeglądach konkursowych, które odbywać się będą w Kieleckim Centrum Kultury. 13 lipca kieleckim deptakiem przejdzie rozśpiewany i roztańczony korowód, który wyruszy o godzinie 18.30 z Placu Moniuszki. Dzień później rozpoczną się warsztaty artystyczne. Przez pięć dni młodzi artyści będą mieć okazję do szlifowania swoich talentów i poszerzenia repertuaru. Tego samego dnia o godzinie 20 w Amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni odbędzie się koncert "Gospodarze Gościom", podczas którego wystąpi blisko 450 wykonawców z regionu świętokrzyskiego. Organizatorzy szacują, że w przeglądach i warsztatach weźmie udział łącznie 519 osób. Efekty ich pracy będziemy mogli zobaczyć 21 lipca podczas Koncertu Galowego Laureatów w Amfiteatrze na Kadzielni, który rozpocznie się o godzinie 19.30. Tam tradycyjnie najlepsi wykonawcy otrzymają Złote, Srebrne i Brązowe Jodły.

Poza tym, w ramach Festiwalu odbędzie się 7 koncertów na kieleckim Rynku. Wśród nich Koncert Międzypokoleniowy, który zaplanowano na 15 lipca oraz Największy Zespół Rockowy zakończony koncertem „Rock Niepodległości” 19 lipca. Nie zabraknie również zajęć w Miasteczku Festiwalowym, które odbywać się będą od 13 do 19 lipca na terenach zielonych Politechniki Świętokrzyskiej od strony alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest na stronie internetowej www.wiatraczek.pl.

W organizację imprezy zaangażowanych jest 40 instytucji. Festiwal finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Senat RP i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna