Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Credo" jedzie do Hollywood

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Credo" jedzie do Hollywood

świętokrzyskie / 10 stycznia 2019 / Tekst

Ogromny sukces młodych świętokrzyskich twórców. Film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla i producenta Mateusza Śliwy będzie reprezentować Polskę na jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie organizowanym przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów. W lutym ich produkcja zostanie pokazana na gali finałowej w Hollywood.

Na Festiwalu w Hollywood zostanie zaprezentowanych 48 filmów, śród których znalazła się jedna produkcja z Polski. Będzie nią właśnie "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa. Producentem i autorem zdjęć jest Mateusz Śliwa z Kielc, który przyznaje, że nie spodziewał się takich efektów swojej pracy.

- Razem z reżyserem Mikołajem Wróblem nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, byliśmy nim totalnie zaskoczeni. Informacje o dostaniu się na festiwal sprawdzaliśmy trzy albo cztery razy, bo cały czas nie dochodziło do nas, że to się dzieje naprawdę - mówi.

Dodaje, że sukces jest tym większy, że filmy na Festiwal nadesłane były z ponad 130 krajów. - Myślę, że ten sukces pozwoli nam w przyszłości realizować następne większe rzeczy, również krótkometraże, ale też większe filmy fabularne - uzupełnia Mateusz Śliwa.

Film opowiada historię taksówkarza Tomka Bukowskiego. Ale oprócz tego posiada on również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

W rolach głównych występują Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota i Andrzej Cempura. Zdjęcia do filmu powstawały w Kielcach i powiecie koneckim.

Gala festiwalowa, podczas której zaprezentowany będzie film "Credo" odbędzie się 14 lutego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna