Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»„Cicha noc” na chór i smyczki

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

KULTURA KIELCE

„Cicha noc” na chór i smyczki

Kielce / 03 stycznia 2017 / Tekst

To będzie wieczór kolęd w wyjątkowym wydaniu. W Filharmonii Świętokrzyskiej usłyszymy świąteczne pieśni w nowych aranżacjach warszawskiego kompozytora Macieja Małeckiego. Znane melodie, takie jak „Wśród nocnej ciszy” czy „Gdy się Chrystus rodzi” wykonają dwa kieleckie chóry i orkiestra smyczkowa. 

Najpiękniejsze kolędy wykona Chór Instytutu Edukacji Muzycznej UJK i Chór Kameralny Fermata pod przewodnictwem Ewy Robak. W roli akompaniatora wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej. Z kolei za batutę chwyci Monika Wolińska, doktor sztuk muzycznych i szefowa orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. 

Kolędy na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego grane są już przez niektóre polskie instytucje kultury. Na podstawie nieco zmodyfikowanych wersji świątecznych pieśni powstała płyta, której, jak przyznaje Jacek Rogala, dyrektor FŚ, słucha się „przesympatycznie, nastrojowo i nieco inaczej niż zwykle”. 

Koncert kolęd pod hasłem „Cicha noc” odbędzie się w czwartek 5 stycznia o godzinie 19. Wciąż są wolne miejsca na to wydarzenie. Tradycyjnie bilety można kupić w kasach Filharmonii lub poprzez stronę internetową instytucji. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna