Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Ciąg dalszy festiwalu w teatrze

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Ciąg dalszy festiwalu w teatrze

Kielce / 16 listopada 2017 / Tekst
źródło: teatrzeromskiego.pl źródło: teatrzeromskiego.pl fot. Kobas Laksa

W Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach trwa Międzynarodowy Festiwal Teatralny – Projekt PILOTażowy. Najbliższy festiwalowy spektakl pt. „Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego zobaczymy we wtorek 21 listopada o godzinie 19. Sztuka Nowego Teatru w Warszawie opowiada o codzienności głuchoniemych zarówno wśród migających jak i mówiących. To także inscenizacja o komunikacji i o tym dlaczego coraz częściej nie potrafimy się porozumieć.

- Dzięki temu spektaklowi dowiadujemy się jednej bardzo ciekawej rzeczy. Mianowicie takiej, że nie istnieje jeden uniwersalny język migowy. Każdy kraj ma swój. Myślę, że trudne jest obserwowanie osoby niepełnosprawnej, z pewnymi dysfunkcjami, bo wydaje nam się, że to nietaktowne. A my zapraszamy do teatru, więc tutaj wypada obserwować, bo ci głuchoniemi aktorzy chcą pokazać nam swoje życie - mówi Marcin Zawada, dyrektor kieleckiego festiwalu.

Kolejne spotkania w ramach przeglądu odbędą się 26 listopada. Zobaczymy wówczas dwa monodramy w reżyserii Piotra Ratajczaka: „I będą święta” oraz „Tato nie wraca”.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna