Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Bohdan Gumowski opowiadał o książce i pielgrzymce

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Bohdan Gumowski opowiadał o książce i pielgrzymce

Kielce / 16 października 2017 / Tekst

Opowieści o refleksyjnej podróży i kulisach powstawania książki pt. „Camino znaczy droga” wysłuchali kielczanie podczas spotkania autorskiego z Bohdanem Gumowskim. Impreza z udziałem podróżnika i radiowca promująca wydawnictwo odbyła się w Pałacyku Zielińskiego. Goście mogli porozmawiać z autorem o pielgrzymce do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Trasa pieszej pielgrzymki, którą pokonał Bohdan Gumowski liczy setki kilometrów. Co roku Drogą świętego Jakuba do galicyjskiej świątyni podąża nawet 200 tysięcy osób. Samotna wędrówka jest sprawdzianem dla ciała i ducha oraz rodzi okazję do przemyśleń. Książka „Camino znaczy droga” powstała na podstawie refleksji jakie towarzyszyły Bohdanowi Gumowskiemu podczas wędrówki. Autor podzielił swoją opowieść na 12 krótkich rozdziałów.

- Camino daje czas na przemyślenia, rozliczenie się ze sobą, ocenę swojego życia. Daje szansę na spojrzenie na siebie z innej perspektywy. Na co dzień jesteśmy na to zbyt zabiegani. Ta droga daje na to wszystko szansę. Podczas wędrówki okazuje się, że dokonujemy pewnego podsumowania, co już zmienia człowieka – mówił autor książki „Camino znaczy droga” Bohdan Gumowski. - Książkę poleciłbym każdemu, bo jest ona w pewien sposób uniwersalna. Drogę świętego Jakuba również wszystkim bym polecił. Podczas mojej wędrówki przez Hiszpanię spotkałem człowieka, którego musiał wspomagać aparat tlenowy, a mimo tego szedł. Spotkałem też człowieka, który poruszał się o kulach. Chyba każdy poradziłby sobie z taką wędrówką, skoro tacy ludzie zdecydowali się na nią – powiedział Bohdan Gumowski.

Książkę pt. „Camino znaczy droga” wydało Wydawnictwo „Jedność”. Ta propozycja nie jest przewodnikiem dla pielgrzymów. Opowieść będzie odpowiednia dla tych czytelników, którzy oczekują czegoś więcej niż relacji z przebiegu pieszej wędrówki. - Często ci, którzy idą na Camino podkreślają to, jak dobrze spakować swój plecak. Po to, by nie był on za ciężki. Ta książka nie jest klasycznym przewodnikiem. Ona jest przewodnikiem dla tych, którzy tu i teraz próbują spakować się i pozbyć tego, co zbędne. Książka pt. „Camino znaczy droga” pomaga odkryć to, co najważniejsze w tej naszej codziennej wędrówce przez życie – mówił ksiądz Leszek Skorupa, dyrektor Wydawnictwa „Jedność”.

„Camino znaczy droga” Bohdana Gumowskiego jest już w sprzedaży.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna