Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Betlejem w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Betlejem w Kielcach

Kielce / 20 grudnia 2018 / Tekst

Bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach. To wszystko do wysłuchania 13 stycznia na kieleckim koncercie Betlejem w Polsce.

Po raz kolejny wspólnie z wykonawcami wyruszymy w podróż w czasie i w przestrzeni po najcenniejszych zabytkach kultury muzycznej wielu narodów. Sięgając do kulturowego dziedzictwa, które wywodzi się z różnych zakątków świata, różnych epok i chrześcijańskich tradycji, opowiedzą oni historię o narodzeniu Chrystusa.

Na scenie „Betlejem w Polsce” zagoszczą artyści reprezentujący siedem narodowości. Życzenia pokoju usłyszymy w języku hebrajskim, arabskim, aramejskim, bułgarskim, rumuńskim, ukraińskim, polskim, w gwarze sądeckiej, żywieckiej oraz w mowie Górali śląskich.

Opowieść o narodzinach Chrystusa, którą usłyszymy, jest historią o pojednaniu i przywróceniu harmonii. Mesjasz przyszedł na ziemię po to, by każdy człowiek mógł odzyskać pokój z Bogiem, ze sobą samym i z drugim człowiekiem.

Na scenie wystąpi ponad 30 artystów, m. in.:

Kamil Bednarek, Bovska, Grażyna Łobaszewska, Dawid Kwiatkowski, Józef Broda, Adam Krylik, Antonina Krzysztoń, Mate.O, Agnieszka Musiał, Dana Vynnytska - Ukrainka z Lwowa, Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeb Chamoun - perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach,  Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy, słynna Kapela Maliszów, światowej sławyAtom String Quartet, Fanfara Moldova - bułgarsko-rumuńska orkiestra dętą oraz międzynarodowy zespół muzyczny pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego.

Dochód z trasy jest przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.

Kupując bilet, pomagasz!

www.betlejemwpolsce.pl 

***

Tegorocznej trasie koncertowej towarzyszy ALBUM „JAK W BETLEJEM. Live”  Tytuł wydawnictwa - „Jak w Betlejem”,  to zarazem tytuł najczęściej granego w ubiegłym roku polskiego utworu bożonarodzeniowego. Album stanowi piękną i radosną formę kultywowania polskiej tradycji kolędowania. Znalazły się w nim najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, które pochodzą z różnych epok, kultur i stron świata.

Wyjątkowa wartość „Jak w Betlejem”, to także efekt udziału i kreatywnej współpracy niezwykłych artystów,  m. in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Darii Zawiałow, Mietka Szcześniaka, Igora Herbuta. wokaliści zaśpiewali z towarzyszeniem słynnej orkiestry kameralnej AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz międzynarodowego zespołu muzycznego pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego.

Artyści, którzy wzięli udział w nagraniu zrezygnowali z tantiem.

Dochód ze sprzedaży

albumu ”Jak w Betlejem. Live” jest przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.

Kupując „Jak w Betlejem”, pomagasz!

http://www.betlejemwpolsce.pl">www.betlejemwpolsce.plZOSTAW KOMENTARZ