STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Będzie się działo!
online button
online button

KULTURA KIELCE

Będzie się działo!

Kielce / 17 czerwca 2017 / Tekst

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które będzie w dniach 23-25 czerwca. Organizatorzy proponują kielczanom m.in. przeróżne zajęcia sportowe oraz rodzinny udział w konkursach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu będzie zespół T.Love.

Świętowanie dni miasta tradycyjnie zacznie się w piątek Białą Nocą, czyli zwiedzaniem instytucji kultury za darmo. To jednak nie wszystko, bo na scenie ustawionej na Rynku zagrają wieczorem znani polscy raperzy KęKę, Tadek oraz kielczanin Rover.

Sobota i niedziela przyniesie wydarzenia ściśle związane z hasłem „Kielce w ruchu”. – W różnych miejscach miasta mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił w dyscyplinach sportowych, ale też popatrzeć na zawodowców. Chcemy także zachęcić ich do korzystania z porad prozdrowotnych, dotyczących np. kręgosłupa – mówi Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego, koordynatora tegorocznej imprezy.

W planach są też zawody w podciąganiu na drążku, wyciskaniu sztangi oraz robieniu pompek. Organizatorzy przygotowali też konkurencje dla całych rodzin, wymagające współdziałania. Niedziela będzie należała do szkół tańca – wystąpią one na kieleckim Rynku.

W sportowym świętowaniu nie może zabraknąć kieleckich drużyn, grających na najwyższych szczeblach rozgrywek. Na Rynku zaprezentują się grupy młodzieżowe Korony oraz Vive Tauronu. – Chcemy je ustawić w żywą koronę i zrobić zdjęcie z góry – tłumaczy Rafał Nowak. Szczegółowy plan wszystkich atrakcji można znaleźć na stronie www.swietokielc.pl.

Piotr Natkaniec

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)