Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Będzie się działo!

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Będzie się działo!

Kielce / 17 czerwca 2017 / Tekst

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które będzie w dniach 23-25 czerwca. Organizatorzy proponują kielczanom m.in. przeróżne zajęcia sportowe oraz rodzinny udział w konkursach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu będzie zespół T.Love.

Świętowanie dni miasta tradycyjnie zacznie się w piątek Białą Nocą, czyli zwiedzaniem instytucji kultury za darmo. To jednak nie wszystko, bo na scenie ustawionej na Rynku zagrają wieczorem znani polscy raperzy KęKę, Tadek oraz kielczanin Rover.

Sobota i niedziela przyniesie wydarzenia ściśle związane z hasłem „Kielce w ruchu”. – W różnych miejscach miasta mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił w dyscyplinach sportowych, ale też popatrzeć na zawodowców. Chcemy także zachęcić ich do korzystania z porad prozdrowotnych, dotyczących np. kręgosłupa – mówi Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego, koordynatora tegorocznej imprezy.

W planach są też zawody w podciąganiu na drążku, wyciskaniu sztangi oraz robieniu pompek. Organizatorzy przygotowali też konkurencje dla całych rodzin, wymagające współdziałania. Niedziela będzie należała do szkół tańca – wystąpią one na kieleckim Rynku.

W sportowym świętowaniu nie może zabraknąć kieleckich drużyn, grających na najwyższych szczeblach rozgrywek. Na Rynku zaprezentują się grupy młodzieżowe Korony oraz Vive Tauronu. – Chcemy je ustawić w żywą koronę i zrobić zdjęcie z góry – tłumaczy Rafał Nowak. Szczegółowy plan wszystkich atrakcji można znaleźć na stronie www.swietokielc.pl.

Piotr Natkaniec

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay