Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Będzie piąta edycja festiwalu Hurra! ART!

czwartek, 31 stycznia 2019 11:38 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

89,5 tysiąca złotych otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach na realizację projektu V Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w sierpniu.

- Dziś już jesteśmy pewni, że Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w 2019 roku na pewno się odbędzie, ponieważ został rozstrzygnięty ministerialny konkurs w ramach programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”, w którym nasz projekt otrzymał dofinansowanie - mówi Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynęło 294 wnioski i tylko 16 z nich otrzymało dofinansowanie. Warto podkreślić, że projekt "Kubusia" znalazł się na dziewiątym miejscu.

-  Jest to sukces, cieszymy się, że zostaliśmy docenieni wysoko przez komisję oceniającą wnioski, ale z drugiej strony mam poczucie smutku, bo wpłynęło blisko 300 projektów, a tylko 16 z nich zostało wyróżnionych. To pokazuje wielość niespełnionych marzeń, które nie zostaną zrealizowane, ale wierzę, że jeszcze wiele projektów zostanie dofinansowanych po złożeniu odwołań - stwierdza dyrektor Drobniuch.

Teraz teatr rozpoczął przygotowania do organizacji festiwalu. W programie piątej edycji znajdą się, jak co roku, najciekawsze spektakle teatralne ostatnich lat. Będą im towarzyszyć warsztaty i działania artystyczne zaprojektowane przez czołowych polskich artystów i pedagogów w duchu pedagogiki teatru. - Tematem przewodnim tej edycji będą marzenia. Chcemy zaprosić konkretne spektakle, ale wszystko przed nami i nie mogę zbyt wiele zdradzić. Oczywiście będą filmy, czytania, warsztaty dla dzieci i młodzieży i przede wszystkim spektakle - informuje dyrektor "Kubusia".

Festiwal obejmie trzy weekendy sierpnia. O dokładnych terminach teatr poinformuje w późniejszym czasie.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO