Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Będzie kolejna edycja projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Będzie kolejna edycja projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Kielce / 05 marca 2019 / Tekst

Kolejne pieniądze dla Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Tym razem placówka otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 43 tysiące złotych dofinansowania na realizację projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”.

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży sposobu interpretowania dramatów przez aktorów, reżyserów i literaturoznawców, a także zapoznanie ich z kontekstem powstawania dramatu, terminologią teatralną, etapami konstruowania spektaklu oraz jego elementów, takich jak koncepcja reżyserska, postaciowanie, scenografia czy muzyka.

- W ramach projektu „Wczytuję sztukę-warsztaty teatralne” zostaną zorganizowane trzy próby czytane dramatów. W projekcie wezmą udział uczniowie klas siódmej i ósmej szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Każda z grup będzie uczestniczyła w kilkuetapowej pracy razem z aktorami teatru „Kubuś”, reżyserem oraz literaturoznawcami - informuje Karolina Gregorczyk, koordynatorka projektu.

- Poprzez te spotkania chcemy zaproponować młodzieży wykraczanie poza treści określone w podstawie programowej. Chcemy zachęcić ich do zapoznania się ze sposobem czytania oraz interpretowania klasyki dramatu polskiego i zagranicznego. Pokazać, że lektury szkolne można omawiać w kontekście problemów, które dotyczą bezpośrednio młodych ludzi - dodaje Karolina Gregorczyk.

Projekt „Wczytuję sztukę-warsztaty teatralne” zostanie zrealizowany w ramach programu „Edukacja kulturalna”. Efekty pracy uczniów będzie można zobaczyć na scenie Teatru Kubuś w czerwcu i październiku.

ZOSTAW KOMENTARZ