Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Będzie kolejna edycja projektu dla dzieci z Łukowa

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Będzie kolejna edycja projektu dla dzieci z Łukowa

Kielce / 21 lutego 2019 / Tekst
Będzie kolejna edycja projektu dla dzieci z Łukowa Fot. teatrkubus.pl

41 tysięcy złotych na realizację projektu „Święto” w ramach programu „Kultura Dostępna” otrzymał Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Dotacja pochodzi od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt "Święto" został bardzo wysoko oceniony zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym, ponieważ teatr „Kubuś” zajął czwarte miejsce na 135 instytucji wyróżnionych dotacją. W sumie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadesłanych zostało aż 742 wnioski.

- Bardzo się cieszymy, że udało się otrzymać dofinansowanie na ten projekt. Jego głównym celem jest zwiększenie integracji dzieci pochodzących z różnych obszarów kulturowych, poprzez organizację warsztatów twórczych wykorzystujących dziedzictwo o charakterze narodowym. Punktem wyjścia będzie podjęcie tematu „świętowania” jako kategorii wspólnej dla przedstawicieli różnych kultur oraz zwrócenie uwagi na znaczenie celebrowania ważnych wydarzeń rodzinnych i narodowych, na budowanie poczucia wspólnotowości - mówi Karolina Gregorczyk, koordynatorka projektu.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją realizowanego w ubiegłym roku projektu "Ojczyzny". W ramach tegorocznego wydarzenia „Kubuś” przeprowadzi w okresie wakacyjnym półkolonie teatralne, które będą sprzyjać rozwijaniu kreatywności i nawiązaniu się nowych więzi pomiędzy dziećmi.

Kluczową rolę w projekcie będą pełnić działania o charakterze integracyjnym, które pozwolą na włączenie i współdziałanie dwóch grup społecznych mających utrudniony dostęp do kultury, a mianowicie mieszkańców Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie oraz dzieci z Łukowa. Działania będą realizowane w Łukowie oraz w Kielcach, przy udziale wyspecjalizowanych animatorów i artystów.

ZOSTAW KOMENTARZ