Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

„Artysto / Artystko! Pokaż nam swoją pracownię!” Wirtualne spotkania w BWA

wtorek, 14 kwietnia 2020 14:32 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook BWA
Beata Kwieczko

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje wirtualne spotkania twórców i miłośników sztuki. Wydarzeniu będzie towarzyszyć hasło "Artysto / Artystko! Pokaż nam swoją pracownię!".

BWA poprosiło artystów za pośrednictwem Facebooka, strony internetowej oraz osobistych kontaktów, by przesyłali zdjęcia swoich pracowni lub stanowisk pracy i napisali, co aktualnie tworzą. Na apel odpowiedzieli nie tylko twórcy kieleccy, ale także artyści z Łodzi, Częstochowy, Warszawy i Zakopanego. Swoje pracownie pokazali przede wszystkim malarze i graficy, ale także m.in. artystka tworząca dzieła z własnoręcznie czerpanego papieru. Zdjęcia najciekawszych pracowni można zobaczyć na profilu facebookowym BWA https://www.facebook.com/bwakielce/

Akcja potrwa co najmniej do końca kwarantanny, a jeśli spodoba się twórcom, to będzie kontynuowana. Kuratorką projektu jest dr Magdalena Leśniak, która czeka na fotografie pracowni z krótkim opisem pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To nie jedyne działania BWA w Kielcach, które mają na celu ułatwić odbiorcom kontakt w trudnych czasach pandemii. Dział edukacji przygotowuje m.in. zadania w ramach cyklu "Spotkania ze sztuką w domu" - furorę robiły Plamiaki. Ponadto opublikował mini warsztaty robienia marzanny czy martenicy.

Na swojej stronie http://www.bwakielce.art.pl/ BWA tworzy sukcesywnie internetową galerię dzieł twórców związanych z regionem świętokrzyskim, które zgromadziło w swojej kolekcji.

Ponieważ każdej wiosny BWA zaprasza do swojej siedziby na projekcje Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, w tym roku wykorzystuje profil facebookowy do promocji polskiej animacji. Można na nim znaleźć także wiele innych propozycji popularyzujących sztukę współczesną. W planach są kolejne projekty przybliżające działalność Biura Wystaw Artystycznych w przestrzeni wirtualnej.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO