ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Artyści proszą o pomoc

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Artyści proszą o pomoc

Kielce / 08 stycznia 2017 / Tekst

Przypominamy o akcji pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Artyści chcą pomóc ciężko chorej córce Andrzeja Cempury, ich kolegi z pracy. Dlatego zorganizowana została licytacja fantów w najpopularniejszym serwisie społecznościowym. To nie wszystko. Artyści zapraszają również na koncert, podczas którego będą zbierane środki na leczenie. 

Licytacja na Facebooku pod hasłem „Bazarek dla chorej Magdy” potrwa jeszcze do 12 stycznia do godziny 23. W ramach specjalnie utworzonego wydarzenia można wywalczyć winyle Michaela Jacksona, piłkę z autografami, a nawet domowej roboty nalewkę. KLIK!

Prócz tego, 16 stycznia o godzinie 19 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbędzie się koncert „KarnawaLOWE dla Magdy”, podczas którego wystąpi zespól Tempero, a aktorzy przygotują na licytację wiele ciekawych przedmiotów. Już teraz wiadomo, że będzie można zdobyć obrazy, biżuterię, pamiątki czy kopie filmów „Człowiek z marmuru” i „Człowiek z żelaza” z autografami Andrzeja Wajdy i Janusza Gajosa. KLIK!

O artystyczną stronę wydarzenia zadba zespół Tempero, znany z występu w spektaklu „Wszyscy chcą żyć”. Muzykę tworzą czterej krakowscy artyści wywodzący się z nurtów jazzu i klasyki. Ekspresyjne, jazzowe aranżacje muzyki klezmerskiej na skrzypce, akordeon, kontrabas i instrumenty perkusyjne silnie oddziałują na zmysły. Karty wstępu na koncert są dostępne w impresariacie teatru od poniedziałku 9 stycznia. Karta, która daje możliwość pomocy finansowej dla Magdy, jest wyceniana na minimum 30 zł. – Szerszy gest bardzo mile widziany, ale za każdą złotówkę, która pomoże Magdzie wrócić do zdrowia, będziemy wdzięczni – mówią organizatorzy akcji.

Kilka słów o Magdzie: ma 38 lat, troje małych dzieci i po raz trzeci raka. Jedno z jej dzieci wymaga szczególnej troski.  Niestety, koszty leczenia znacznie przekraczają możliwości finansowe jej rodziny. Dlatego aktorzy kieleckiego teatru organizują akcje, do których można się dołączyć i jednocześnie pomóc.

- Z całego serca prosimy o wsparcie! Magda musi żyć, przede wszystkim dla swojej rodziny. Jej dzieci bardzo potrzebują jej obecności. Prosimy, pomóżcie! Dobro powraca – prędzej czy później, ale zawsze powraca – zachęcają aktorzy.

Cały dochód z akcji zostanie przekazany na leczenie Magdy. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna