Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Animatus" - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza artystów do udziału w konkursie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Animatus" - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza artystów do udziału w konkursie

01 sierpnia 2018 / Tekst

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza do udziału w międzynarodowym  konkursie na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej.

-Celem konkursu „Animatus” jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych – informuje Urszula Dudek z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. – Główną ideą przedsięwzięcia jest eksplorowanie teatralnej formy w konfrontacji z rozwojem nowych technologii i różnorodnych koncepcji estetycznych, tak więc konkurs ma charakter interdyscyplinarny – dodaje.

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni twórcy z różnych dziedzin plastycznych, sztuk wizualnych i teatralnych, którzy nie muszą być absolwentami szkół artystycznych.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie oryginalnego projektu lalki, animowanego projektu lub formy teatralnej przeznaczonej do wykorzystania w etiudzie teatralnej lub performansie. Nadesłane prace oceni profesjonalne Jury, wybierając do drugiego etapu konkursu najbardziej interesujące projekty. Następnie, do 10 września wskazani autorzy przedstawią szczegółowe założenia swoich propozycji, po czym Komisja Konkursowa wyłoni ostatecznie trzech zwycięzców.

Konkurs ma być impulsem do tworzenia współczesnych animantów, nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Zgłoszenia i projekyty można przesyłać do 20 sierpnia 2018 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna