Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Alternatywni twórcy zjadą do Kielc

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Alternatywni twórcy zjadą do Kielc

Kielce / 08 listopada 2016 / Tekst

Dwanaście spektakli z różnych stron Polski, a w tym monodramy, komedie czy sztuki skłaniające do refleksji. Tak można streścić program XVI Przegląd Teatrów Alternatywnych. Wydarzenie kulturalne, które rozpocznie się w Kielcach w najbliższy czwartek potrwa cztery dni. 

Pierwsze inscenizacje będą grane w galerii Echo. - To dla tych, którzy nie wiedzą, że istniej coś takiego, jak teatr alternatywny, że istnieje coś takiego jak Teatr Ecce Homo, mimo że działamy już 20 lat. W ten sposób wysyłamy sygnał, że coś się dzieje w Kielcach – wyjaśnia Anna Kantyka-Grela, kierownik artystyczny amatorskiej grupy artystów. W przestrzeni galerii handlowej o godzinie 17 wystąpi Teatr Ecce Homo ze spektaklem „Mastaba”. Następnie inscenizację pt. „Go” zagra Teatr Terminus a Quo z Nowej Soli. To jedna z najstarszych polskich scen alternatywnych, która działa już od 40 lat. Trzecią czwartkową inscenizację będziemy mogli zobaczyć już na Bazie Zbożowej o godzinie 20. Z monodramem dla widza dorosłego pt. „3xRudnicki” wystąpi Wojciech Kowalski z Katowic.

Tegoroczny przegląd wpisuje się w obchody 20-lecia Teatru Ecce Homo, organizatora wydarzenia. - Z tej okazji zaprosiliśmy naszych teatralnych przyjaciół, z którymi spotykamy się na festiwalach w całej Polsce – mówi Anna Kantyka-Grela, kierownik artystyczny sceny.

Podczas kieleckiego Przeglądu Teatrów Alternatywnych wystąpią artyści z Warszawy, Chojnic czy z Poznania. Wstęp na spektakle jest bezpłatny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w Bazie Zbożowej.

Program przeglądu można przejrzeć na stronie internetowe Teatru Ecce Homo.

ZOSTAW KOMENTARZ