Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Alek Rogoziński pyta: "Jaki jest najlepszy sposób, by rozkochać w sobie teściową?"

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 15:34 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dziennikarz i twórca kryminałów, Alek Rogoziński, zachęca do czytania książek. Wszystko w ramach akcji "12 ambasadorów czytelnictwa w 12 miesięcy", której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Rogoziński rozpoczynał karierę w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, a potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest magazyn "Party". Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem "Ukochany z piekła rodem". Dwie jego powieści: "Jak Cię zabić, kochanie?" i "Do trzech razy śmierć" zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie "Książka roku" portalu Lubimy Czytać.

Zdobył pierwszą nagrodę w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka" za książkę "Lustereczko, powiedz przecie". Ponownie sięgnął po ten laur rok później za powieść "Zbrodnia w wielkim mieście", a dwa lata później za komedię kryminalną "Raz, dwa, trzy… giniesz ty!".

W sumie książki Alka Rogozińskiego rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy. W tym roku najlepiej sprzedawały się "Zbrodnia w wielkim mieście", "Jak Cię zabić, kochanie?" i "Kto zabił Kopciuszka?".

Jego hobby to muzyka i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego i już tylko pisać.

Pytanie, które przygotował dla czytelników MBP nawiązuje do jednej z jego ostatnich powieści pt. "Teściowe muszą zniknąć" i brzmi: Jaki jest najlepszy sposób, by rozkochać w sobie teściową?

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na nie pod postem, jaki został zamieszczony na Facebooku na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Autor najciekawszej otrzyma książkę z autografem pisarza, który już wkrótce odwiedzi Kielce i spotka się z czytelnikami w nowej Mediatece.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO