Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Aktywne ferie w Muzeum Historii Kielc

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Aktywne ferie w Muzeum Historii Kielc

18 stycznia 2019 / Tekst

Trwają ferie w Muzeum Historii Kielc. Instytucja przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13lat. Tegoroczna edycja warsztatów odbywa się pod hasłem "Ferie z muzealną skrzynią" Spotkania są realizowane w godzinach od 10 do 12.

Piątkowe warsztaty związane były ze starymi grami. Uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć jak wyglądały gry z minionego wieku ale też w nie zagrać i poznać mechanizmy ich działania. -Pokazujemy propozycje w które można się bawić bez komórki, komputera i telewizji, min. jest to domino, pchełki, chińczyk. Przypominamy zabawy, które dzisiaj są zapomniane, a przecież są bardzo rozwijające i wymagające myślenia - mówi Leszek Dziedzic z Muzeum Historii Kielc.

Instytucja przygotowała także ciekawe propozycje na drugi tydzień ferii. Na wtorek (22.01) zaplanowano zajęcia pod hasłem "Muzealny zwierzyniec - dzik, jeleń i inni towarzysze z legend. Będzie na nich mowa o zwierzętach pojawiających się w opowieściach związanych z Kielcami i naszą małą ojczyzną. W środę zajęcia "Ex libris . Znaki własnościowe książek", uczestnicy będą mogli wykonać własne znaki. Na czwartek i piątek zaplanowano spacery starymi ulicami. Uczniowie będą mogli dowiedzieć się kiedy powstały i kto był ich twórcą oraz jakie tajemnice kryją w sobie kamienice i ich mieszkańcy.

Na zajęcia należy się wcześniej zapisać pod numerem telefonu 41 340 55 27.

ZOSTAW KOMENTARZ