Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Aktywne ferie w Muzeum Historii Kielc

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Aktywne ferie w Muzeum Historii Kielc

18 stycznia 2019 / Tekst

Trwają ferie w Muzeum Historii Kielc. Instytucja przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13lat. Tegoroczna edycja warsztatów odbywa się pod hasłem "Ferie z muzealną skrzynią" Spotkania są realizowane w godzinach od 10 do 12.

Piątkowe warsztaty związane były ze starymi grami. Uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć jak wyglądały gry z minionego wieku ale też w nie zagrać i poznać mechanizmy ich działania. -Pokazujemy propozycje w które można się bawić bez komórki, komputera i telewizji, min. jest to domino, pchełki, chińczyk. Przypominamy zabawy, które dzisiaj są zapomniane, a przecież są bardzo rozwijające i wymagające myślenia - mówi Leszek Dziedzic z Muzeum Historii Kielc.

Instytucja przygotowała także ciekawe propozycje na drugi tydzień ferii. Na wtorek (22.01) zaplanowano zajęcia pod hasłem "Muzealny zwierzyniec - dzik, jeleń i inni towarzysze z legend. Będzie na nich mowa o zwierzętach pojawiających się w opowieściach związanych z Kielcami i naszą małą ojczyzną. W środę zajęcia "Ex libris . Znaki własnościowe książek", uczestnicy będą mogli wykonać własne znaki. Na czwartek i piątek zaplanowano spacery starymi ulicami. Uczniowie będą mogli dowiedzieć się kiedy powstały i kto był ich twórcą oraz jakie tajemnice kryją w sobie kamienice i ich mieszkańcy.

Na zajęcia należy się wcześniej zapisać pod numerem telefonu 41 340 55 27.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna