Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Aktorzy i widzowie przeciwko rakowi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Aktorzy i widzowie przeciwko rakowi

Kielce / 28 marca 2018 / Tekst
Kadr z relacji na żywo koncertu na Facebooku Kadr z relacji na żywo koncertu na Facebooku

Ponad 8 tysięcy złotych zebrali aktorzy Teatru imienia Stefana Żeromskiego podczas koncertu charytatywnego „Stars 4 Pani Miecia show” połączonego z licytacją. Podczas imprezy kieleccy artyści wykonali piosenki takich gwiazd jak Edyta Górniak, Czesław Niemen czy Vanessa Paradis. W przerwach pomiędzy znanymi utworami widzowie mogli zdobyć filiżanki z ćmielowskiej porcelany, koszulkę z podpisami zawodniczek Korony Handball czy vouchery na przeróżne usługi.

Zebrane fundusze przekazane zostaną na leczenie chorej na raka Mieczysławy Moćko, która od 20 lat pracuje w kieleckim teatrze. Akcja charytatywna zorganizowana została po raz drugi. W zeszłym roku, artyści i widzowie pomagali przezwyciężyć raka Magdzie, córce aktora Andrzeja Cempury.

Jak przyznaje Ewelina Gronowska, również aktorka Żeromskiego i pomysłodawczyni akcji dobroczynnej, wszystko wzięło się z potrzeby serca. - Usłyszałam o chorobie Magdy i doszłam do wniosku, że coś z tym trzeba zrobić. W tamtym roku uznałam, że akcja powinna się odbywać rokrocznie. Poszliśmy za ciosem. Hasło o potrzebie pomocy powoduje, że ludzie chętni do działania się do nas przyłączają – mówiła w rozmowie z Radiem eM Ewelina Gronowska.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna