Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»6. Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

6. Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach

Chmielnik / 03 października 2017 / Tekst

W Chmielniku odbędą się 6. Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach im. Andrzeja Koziei. Seria wydarzeń kulturalnych kierowana jest głównie do młodzieży i odbędzie się w dniach 8-11 października. W programie imprezy znalazły się seanse kinowe i spotkania z twórcami filmowymi.

Tegoroczne Spotkania z Kinem o Żydowskich Wątkach rozpoczną się w niedzielę 8 października o godzinie 16 Mszą świętą w kościele parafialnym w Chmielniku w intencji ofiar II wojny światowej. Zebrani pomodlą się także za śp. Andrzeja Kozieję i żydowskich mieszkańców miasteczka, którzy 75 lat temu wywiezieni zostali do obozu zagłady w Treblince.

W poniedziałek 9 października w Domu Kultury w Chmielniku odbędą się spotkania dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. O godzinie 9 wystartuje projekcja fragmentów filmu pt. „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga. Następnie z młodzieżą spotka się Marek Brodzki, który asystował Spielbergowi na planie oscarowego tytułu. Do Chmielnika przyjedzie także Ryszard Melliwa, autor wnętrz do filmu. Organizatorzy przewidzieli miniwarsztaty scenograficzno-reżyserskie.

Następnego dnia w Domu Kultury o godzinie 9 rozpocznie się projekcja kultowego musicalu pt. „Skrzypek na dachu”. Potem odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Wilkiem, muzykiem i gwiazdą estrady. Artysta zaśpiewa musicalowe przeboje, opowie o pracy nad śpiewanym repertuarem i odpowie na pytania młodzieży.

W środę wydarzenie przeniesie się do dawnej synagogi w Chmielniku. O godzinie 9 wyświetlony zostanie izraelski film dla dzieci pt. „Abulele” w reżyserii Jonathan Geva. Po seansie uczniowie podstawówek zaproszeni zostaną do udziału w warsztatach plastycznych pod kierunkiem plastyka Wojciecha Książka.

Organizatorzy proszą grupy szkolne i osoby indywidualne o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu 734 158 969.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna