Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Kubuś" wystąpi na dwóch festiwalach

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 11:19 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartek Warzecha
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wystąpi w sierpniu na dwóch festiwalach ze spektaklami dla młodzieży i widzów dorosłych. W Zamościu zaprezentuje "Makbeta", a w Solnikach "The Monstrum Band".

Pierwszy spektakl, "Makbet" Williama Szekspira, w reżyserii Adama Walnego, który napisał też adaptację i zaprojektował scenografię do tej sztuki, będzie można zobaczyć na festiwalu Zamojskie Lato Teatralne.

Od pierwszej edycji tego wydarzenia w 1976 roku, przez wiele lat, w każdej odsłonie festiwalu była przynajmniej jedna inscenizacja szekspirowska. Oprócz programu głównego Zamojskie Lato Teatralne wzbogacone jest o imprezy towarzyszące, m.in. wystawy fotograficzne i plastyczne, koncerty, spektakle grup amatorskich, konkursy oraz warsztaty.

Prawie tydzień później, we wtorek, 11 sierpnia teatr "Kubuś" wystąpi na Festiwalu Teatralnym w Lesie - LasFest w Solnikach, prezentując spektakl "The Monstrum Band" w reżyserii Roberta Drobniucha, który powstał w koprodukcji "Kubusia" i Grupy Coincedentia.

Sztuka nawiązuje do mrocznej historii Frankensteina i znakomicie wpisuje się w program festiwalu LasFest, którego tegoroczna odsłona będzie edycją Mamy Wilka, zainspirowaną zwierzęciem zamieszkującym lasy okalające Siedlisko Kultury Solniki 44. W programie festiwalu pojawią się mroczne eksperymenty teatralne i drapieżne poszukiwania w obrębie lalkarstwa adresowanego do widza dorosłego.

Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO