Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Warsztaty tkackie z Tartarugą i ogniskiem

wtorek, 14 lipca 2020 11:51 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Miłośnicy tkactwa wezmą udział w kolejnych warsztatach z Tartarugą. Tym razem spotkają się w Majątku Ławęczno w gminie Miedziana Góra w ramach warsztatów towarzyszących wystawie "Robić/Rzeczy + Oblicza Nowego Rzemiosła".

Podczas pięciu godzin trwania kursu uczestnicy będą pracować na krośnie tkackim z przekładką, nauczą się, jak robić paski, skosy i "chmurki" z puszystej czesanki. Organizatorzy omówią temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny, zaprezentują różne techniki i sploty oraz pokażą najbardziej estetyczny sposób wykańczania tkaniny dekoracyjnej.

Warsztaty odbędą się pod Kielcami w Majątku Ławęczno.

– Spotkamy się przy stole warsztatowym w klimatycznej stodole. Zabierzcie ze sobą prowiant wycieczkowy na cały dzień, bo w pobliżu nie ma sklepu. Po warsztatach planowane jest ognisko – informują organizatorzy.

Uczestnicy powinni mieć maseczki i zachować wszelkie środki ostrożności. Dojazd na miejsce we własnym zakresie samochodem lub autobusami ZTM i busami.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 18 lipca, w godzinach od 12 do 17. W spotkaniu może uczestniczyć dziesięć osób. Link do zapisów: https://tartarugastudio.pl/produkt/18-07-warsztaty-tkackie/

Udział w warsztatach kosztuje 130 złotych. Wszystkie potrzebne materiały są wliczone w cenę.

Dodajmy, że wystawę "Robić/Rzeczy + Oblicza nowego rzemiosła" można zwiedzać w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu do 6 września.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO