Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Teatr im. Żeromskiego planuje nowy sezon artystyczny

wtorek, 07 lipca 2020 09:46 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W tym roku nie będzie tradycyjnego zakończenia sezonu artystycznego w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Z powodu pandemii koronawirusa Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę" odbędzie się w innym terminie.

Nowy sezon 2020/2021 rozpocznie się w tymczasowej siedzibie Teatru, która będzie się mieścić w Wojewódzkim Domu Kultury.

– Wśród wielu planów są zaległe premiery "Och, te duchy!" Eduardo de Filippo w reżyserii Dana Jemmetta w listopadzie oraz "Wiosenna bujność traw" Michała Siegoczyńskiego w grudniu – informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Odbędą się także dwa Plebiscyty Publiczności "O Dziką Różę". Pierwszy jeszcze w grudniu tego roku, który podsumuje sezon artystyczny 2019/2020, a drugi w czerwcu 2021 roku i będzie dotyczył nowego sezonu, jaki rozpocznie się po wakacjach.

Z kolei w listopadzie odbędzie się trzeci Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. – Do współpracy w przyszłym sezonie zaprosiliśmy takich reżyserów, jak Jerzy Bończak, Wojciech Grudziński, Agnieszka Kryst, Wiktor Rubin i Una Thorleifsdottir – mówi rzeczniczka Teatru.

Po wakacjach rozpocznie się remont zabytkowej kamienicy przy ulicy Sienkiewicza, w której obecnie mieści się Teatr. W ostatnim czasie instytucja złożyła wniosek w ramach naborów Funduszy norweskich i EOG oraz rozstrzygnięty został przetarg na obsługę prawną całego przedsięwzięcia. Obecnie w siedzibie Teatru trwa dialog techniczny z przedstawicielami większych polskich firm budowlanych. Przetarg na realizację inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni.

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO