Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

To Tu. Pierwsza wystawa fotograficzna pań

wtorek, 07 lipca 2020 08:37 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Fotografie Izabeli Widelskiej i Urszuli Żakowskiej można oglądać na kolejnej wystawie z cyklu "To Tu. Moje Świętokrzyskie" w sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. Ekspozycja została otwarta kilka dni temu.

Cykl "To Tu. Moje Świętokrzyskie" poświęcony jest zdjęciom zrobionym przez osoby, które nie są zawodowymi fotografikami, ale są związane z naszym miastem i regionem. Na wystawie można znaleźć fotografie, które do tej pory można było oglądać w mediach społecznościowych, gdzie funkcjonują bardzo krótko.

Wernisaż pierwszej wystawy odbył się w lutym ubiegłego roku. Podczas premierowej odsłony na ekspozycji zostało pokazanych 40 prac Sławomira Mazura i Roberta Lubczyńskiego. Ostatnia wystawa została otwarta 3 lipca. Po raz pierwszy autorkami prac cyklu fotografii dotyczących regionu świętokrzyskiego są kobiety. Obie autorki pokazały, że piękno można dostrzec w najbliższej okolicy. Swoje prace przygotowały na Dzień Kobiet, jednak wernisaż został przesunięty z powodu pandemii. Ekspozycję można oglądać do końca sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO