Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

NURT z dofinansowaniem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

piątek, 29 maja 2020 12:58 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ogólnopolski Niezależny Festiwal Form Dokumentalnych NURT otrzymał dziesięć tysięcy złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację tegorocznej edycji festiwalu.

Jak mówi Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, jeszcze kilka dni temu organizatorzy  zastanawiali się, czy tegoroczna edycja nie odbędzie się w formule online.

– Myśleliśmy o tym, aby osoby zgłaszające się do konkursu przesłały nam filmy, które opublikowalibyśmy w internecie. Jury oraz internauci mogliby oceniać je z własnego domu i w ten sposób wybierać laureatów. Sytuacja się jednak zmieniła, otrzymaliśmy nowe możliwości, więc mamy nadzieję, że będziemy mogli przeprowadzić festiwal w normalnym trybie – podkreśla dyrektor Nowacka. – Bardzo cieszymy się ze wsparcia, które otrzymaliśmy, te pieniądze,  zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy instytucje kultury były zamrożone, pomogą w organizacji tego wydarzenia – dodaje dyrektor.

Ogólnopolski Niezależny Festiwal Form Dokumentalnych NURT otrzymał również wsparcie z Ministerstwa Kultury w kwocie 20 tysięcy złotych. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się 23  listopada i potrwa jak zawsze pięć dni.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ