Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W sobotę niezwykłe widowisko patriotyczne

piątek, 22 maja 2020 15:56 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

"Wychowanie" zespołu T.Love,  "Nie  pytaj  o Polskę" Obywatela  G.C., "Polska"  Kultu i "Kochana  Polsko" O.S.T.R. Te i inne utwory usłyszymy podczas spektaklu patriotycznego pt. "Polska Lekcja Śpiewu". Koncert zostanie wyemitowany 30 maja na stronie internetowej Echa Dnia.

Na scenie wystąpią najbardziej utalentowani młodzi artyści z Kielc i województwa świętokrzyskiego, laureaci międzynarodowych i polskich festiwali i konkursów, uczestnicy programów telewizyjnych, współpracujący także z największymi polskimi gwiazdami.  Usłyszymy między innymi Piotra Resteckiego, Klaudię Stolarską, Paulinę Titkin, Michała  Bojczuka, Maję Wojtaszek, Macieja Podsiadło, Arkadiusza Solorza, Karolinę Latos, Julię  Kamińską, Kamila Milczarka i Kamila  Bukowskiego. Zagra zespół w składzie Wacław Gogola, Jakub Mazur, Daniel Ksel i Michał Berliński.

Motywem przewodnim będą wypowiedzi Polaków, osób z różnych grup społecznych i w różnym wieku zarejestrowane na ulicach miast, które mają dać odpowiedź na pytania dotyczące Polski, ojczyzny, patriotyzmu, niepodległości i suwerenności. Dadzą one odpowiedzi na to, co dzisiaj Polacy myślą o powyższych pojęciach i jakie mają dla nich znaczenie.

Scenariusz i reżyserię do widowiska przygotował Leszek Kumański. Organizatorem jest Agencja Artystyczna Kuman Team przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej  Delegatura  w Kielcach.

Koncert będzie można obejrzeć 30 maja w godzinach od 20 do 22 na  stronie  internetowej Echa  Dnia.   

Widowisko zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO