Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

KULTURA

Niezwykłe widowisko patriotyczne tylko online

piątek, 01 maja 2020 17:48 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Kuman Team
Beata Kwieczko

W ostatnią sobotę maja będzie można obejrzeć online spektakl patriotyczny "Polska Lekcja Śpiewu". Widowisko miało się pierwotnie odbyć z udziałem publiczności, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom.

"Polska lekcja śpiewu" to spektakl, który w nowoczesny sposób poszukuje odpowiedzi na pytania o to, co Polacy rozumieją słysząc np. słowa: Polska, Ojczyzna, patriotyzm, niepodległość i suwerenność. Prezentowane utwory będą stanowić swoisty komentarz muzyczny do nagrań filmowych zarejestrowanych na polskich ulicach.

Wśród wybranych znalazły się m.in. "Nie pytaj o Polskę" z repertuaru Obywatela G.C., "Polska" Kultu, czy "Wychowanie" T.Love. Motywem przewodnim będą wypowiedzi Polaków, osób z różnych grup społecznych i w różnym wieku, zarejestrowane na ulicach miast, które mają dać odpowiedź na powyższe pytania. Oprócz tego wykonane zostaną popularne piosenki polskich artystów o Polsce, a ich wykonawcami będą młodzi artyści z Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Widowisko jest adresowane do młodzieży szkolnej. Spektakl zostanie zarejestrowany i nagrany na płycie DVD i posłuży jako swoisty materiał pomocniczy do dyskusji na lekcjach wychowawczych. Płyty trafią do wszystkich liceów, techników i branżowych szkół zawodowych całego województwa.

Spektakl miał się  odbyć  pierwotnie z  udziałem publiczności 21 maja, ale ze względu na pandemię i obecne obostrzenia ostanie nagrany 15 maja bez niej, ale z zachowaniem wszelkich  norm bezpieczeństwa, a wyemitowany będzie w sobotę, 30 maja  w godzinach od 20 do 22 na  stronie  internetowej Echa  Dnia.   

Widowisko zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Organizatorem widowiska jest Agencja Artystyczna Kuman Team.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO