Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Miejska Biblioteka Publiczna wybrała kolejne osoby, które powalczą o tytuł „Najlepszego Czytelnika”

piątek, 03 kwietnia 2020 11:26 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Marcową edycję konkursu na „Najlepszego Czytelnika” wygrał trzynastoletni Maciej Ciułek, który przez ostatni miesiąc wypożyczył dwadzieścia książek. W drugiej kategorii wiekowej zwyciężyła pani Małgorzata Mieszczankowska-Czerwiak, która przeczytała dwadzieścia trzy lektury.

PSONI300250

- Wśród tytułów, po które sięgnęła pani Małgorzata znalazły się między innymi „Zły Tyrmand” Mariusza Urbanka, ”Komedia świąteczna” Victorii Alexander, czy „Okruchy Życia” Judith Lennox - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor MBP w Kielcach. - Pani Małgorzata z chęcią czyta również książki autorstwa Katarzyny Bondy. Z kolei trzynastoletni Maciej szczególnie upodobał sobie przygody „Koszmarnego Karolka”, a także „Kłopoty z dziewczynami” oraz „Tytus, Romek i A’Tomek” - dodaje.

Konkurs, który ma na celu promocję czytelnictwa, rozpoczął się 2 stycznia i potrwa do końca czerwca tego roku. W każdym miesiącu będą wyłaniane dwie osoby z największą liczbą wypożyczonych książek. Po sześciu miesiącach zmagań poznamy dwóch najlepszych czytelników. Laureaci otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla wszystkich aktywnych czytelników dwunastu filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

- Ocenie konkursowej podlega aktywność czytelnicza wyrażona liczbą wypożyczonych książek, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. W dzisiejszej trudnej rzeczywistości bierzemy pod uwagę również e-booki i audiobooki, ponieważ nasi czytelnicy nie mogą nas odwiedzać osobiście - tłumaczy Żmudzińska.

Regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem: http://mbp.kielce.pl/aktualnosci/2020/1/2/konkurs-najlepszy-czytelnik/

Nowy numer!
21/2020 21/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ