Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

„Gdy wirus zagraża, narysuj bibliotekarza”

poniedziałek, 23 marca 2020 18:02 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Konkurs plastyczny, z bibliotekarzem w roli głównej, to propozycja od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Organizatorzy chcą dowiedzieć się, jak czytelnicy wyobrażają sobie ich pracę, która przecież nie polega tylko na układaniu książek.

- Jedną z wielu naszych propozycji jest konkurs „Gdy wirus zagraża, narysuj bibliotekarza” - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor MBP w Kielcach. - Dziś bibliotekarz jest kojarzony trochę inaczej niż przed laty. Kiedyś to była osoba w wielkich okularach i wyciągniętym swetrze. Dzisiaj trochę się przeistaczamy. Jesteśmy animatorami, koordynujemy projekty kulturalne, znamy się nie tylko na literaturze, ale również posiadamy wszechstronną wiedzę, jesteśmy wydawcami, dekoratorami wnętrz, zdarza nam się również wcielać w rolę pedagogów. Jesteśmy w bibliotece, ale również poza nią. Właśnie dlatego chcemy, aby nasi czytelnicy za pomocą rysunku pokazali nam, jak wyobrażają sobie pracę bibliotekarza - tłumaczy.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy narysować bibliotekarza, a następnie zrobić zdjęcie swojej pracy i umieścić je pod postem na Facebooku lub przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do piątku, 27 marca, do godziny 15.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO