Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Mnóstwo atrakcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej

środa, 18 marca 2020 09:12 / Autor: Marian Wąchała
Marian Wąchała

Nauka języka angielskiego, rozwiązywanie rebusów i teatrzyk kukiełkowy. To tylko część atrakcji, jakie udostępniła w tych dniach Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

O możliwościach spędzania wolnego czasu w mądry i kreatywny sposób mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

– Mam nadzieję, że ta oferta, która jest przedstawiona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach zainteresuje wszystkich, tych najmłodszych i tych nieco starszych. Tak aby nie wychodząc z domu móc na co dzień obcować z książką, kulturą, uczyć się języka angielskiego i rozwiązywać chociażby rebusy. Proponujemy także teatrzyki kukiełkowe i teatr cienia w wykonaniu naszych pracowników. Uczymy także wierszy i bajek. Pisarze i aktorzy specjalnie dla nas pozdrawiają i zachęcają do czytania, między innymi Alek Rogoziński, redaktor i autor kryminałów.  Do akcji włączyła się także Olga Bończyk oraz trzynastoletni Szymon Radzimirski. Jest on doskonałym przykładem na to, że czas można spędzać nie tylko przy komputerze czy konsoli, ale właśnie czytając książki i rozwijając swoje językowe umiejętności – mówi Anna Żmudzińska.

Cała wypowiedź Annay Żmudzińskiej poniżej:

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO