Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W lutym ambasadorem czytelnictwa został Grzegorz Zawierucha

piątek, 07 lutego 2020 12:29 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: MBP Facebook
Weronika Kępa

W ramach akcji "12 ambasadorów czytelnictwa w 12 miesięcy" zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w lutym do czytania zachęca Grzegorz Zawierucha, zwycięzca ósmej edycji programu MasterChef. Zabawa polega na odpowiedzi na pytanie zadane przez kucharza. Najbardziej kreatywna osoba wygra książkę jego autorstwa z dedykacją.

- Mistrz zachęca nie tylko do delektowania się wyśmienitymi potrawami, ale także do wybierania smakowitych kęsków z bogatego literackiego menu - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. - Zapraszamy do tego, aby w komentarzu pod postem zamieszczonym na naszym Facebooku zdradzić swoją recepturę na literacką zawieruchę w kuchni wykorzystując tytuły ulubionych książek. Na zwycięzcę czeka najnowsza książka z przepisami kulinarnymi autorstwa Grzegorza Zawieruchy z dedykacją - dodaje.

W styczniu ambasadorem czytelnictwa był znany aktor i reżyser Artur Barciś, który przyznał, że według niego „czytanie, to jak oglądanie filmu, którego reżyserem jest nasza wyobraźnia”. Jego pytanie konkursowe brzmiało „czym dla was jest czytanie?”. Zwycięzcą została pani Renata Raduszewska, której odpowiedź ujęła aktora. Nagrodą była książka "Artur Barciś. Rozmowy bez retuszu” z dedykacją.

Link do strony, na której odbywa się konkurs: https://www.facebook.com/MBPKielce/

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ